mapa autogiełdy łódzkiej

Administrowanie Autogiełdy Łódzkiej

Od piętnastu lat łódzką auto giełdą zarządza, na rzecz Urzędu Miasta Łodzi, Spółka „GNOM”.

Co niedziela, łódzka giełda samochodowa jest organizowana w przemysłowej części dzielnicy Widzew, głównie na wyłączonej z ruchu części ulicy Puszkina. Obie jezdnie tej ulicy oraz pas rozgraniczający są przeznaczone dla samochodów osobowych. Jednoślady mają swoje miejsce u wylotu ulicy Technicznej a handel częściami i akcesoriami samochodowymi zajmuje małą, dochodzącą do ul.Puszkina, ulicę Dostawczą.

Parkingi dla klientów są zlokalizowane przy ulicy Lodowej oraz na ulicy Puszkina w części od wiaduktu do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Przybyszewskiego.

Od wczesnych godzin rannych służby administratora zaczynają zmieniać normalne przeznaczenie ulicy Puszkina i kilku okolicznych. W określone miejsca są dowożone barierki ochronne. Niektóre znaki drogowe są zasłaniane a inne są ustawiane. Zmienia się organizacja ruchu na odcinkach objętych przez giełdę. Ustawiane są toalety dla klientów giełdy. Na wjeździe, od ulicy Dąbrowskiego, organizowane są stanowiska poboru opłaty. Wzdłuż całej giełdy pracownicy porządkowi pilnują aby samochody ustawiały się prawidłowo tak , aby zapewnić przejezdność giełdy a w razie konieczności dojazd służb ratunkowych do okolicznych zakładów czy do kogoś na giełdzie.

Kiedyś giełda była dzielona na sektory. Były samochody krajowe i samochody importowane. Te ostatnie dzieliły się na te z krajów demokracji ludowej i inne. Obecnie ten podział praktycznie nie istnieje. Pojawiają się jeszcze wprawdzie maluchy czy polonezy ale jest już ich coraz mniej. Aktualnie organizatorzy starają się ustawiać używane samochody z podziałem na osobowe, dostawcze i ciężarowe. W okresie wiosny i lata jest również dużo jednośladów a w tym rowerów i nie tylko używanych.

Ulica Dostawcza – gdzie początkowo były głównie części i akcesoria zamieniła się w bazar, gdzie można kupić prawie wszystko. Są tu stoiska z odzieżą, słodyczami, telefonami, kosiarkami itp. Ilością sprzedających i kupujących steruje oczywiście pogoda. W piękne słoneczne dni łódzka auto giełda zamienia się w ulubione miejsce zakupów, spotkań a nawet spacerów dla wielu łodzian i nie tylko.

Szybki kontakt Formularz

Rejestr: Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia XX
Wydział Krajowego Rejestru Sądowego numer 0000031524

NIP: 728-000-96-77
REGON: 470749834